Šv.Mikalojaus šventė

Gruodžio 6 dieną pasaulyje minima šv.Mikalojaus diena.
Ne visi žino, jog už Kalėdų senelio, dalijančio dovanas, figūros slypi garsus krikščionių šventasis – šv. Mikalojus iš Miros.
Abu tėvai mirė Mikalojui dar esant paaugliui, palikdami jam nemažą turtą, o kartu ir įprotį dalyti labdarą.
Būdamas jautrus žmonių vargui, Mikalojus ir toliau noriai dalijosi turtais su stokojančiais, už savo dosnumą nelaukdamas padėkos. Stengėsi, kad jo gailestingumo darbai liktų paslaptyje. Dažnai slapta neturtingiesiems pamesdavo dovanų ir džiaugėsi žiūrėdamas, kaip džiūgauja apdovanotieji.
Po šventojo Vyskupo mirties atsirado graži Kalėdų Senelio tradicija.Kalėdų Senelio, kuris slapčia atneša vaikams dovanų bei skatina juos gražiai,teisingai elgtis visus metus.
Netikėtai Šv.Mikalojus bei jo geriausias draugas Kalėdų Senelis apsilankė ir mūsų mokykloje. Jie sveikino visus su švente, pasakojo savo istorija. Šv. Mikalojus uždavė vaikams ir du klausimus: kaip vadinama aukšta vyskupo kepurė , bei kas turi būti ant vyskupo krūtinės. Nedaugelis teisingai atsakiusių buvo apdovanoti prizais.
Visus mokinius šv.Mikalojus ir Kalėdų Senelis vaišino spalvingais meduoliukais. Nuotaikingai ir linksmai prabėgo šios akimirkos, o pati gražiausia ir nuostabiausia buvo darželinukų reakcija.
Dėkojame padėjusiems pasiruošti šiai šventei: mokytojai Danguolei Šulnienei, mokiniams, kepusiems meduoliukus, juos dekoravusiems, aštuntokei Saulei, visa eigą kantriai fiksavusiai fotoaparatu  o labiausiai devintokams Edvinui ir Dovydui , padėjusiems sukurti nepamirštamus įspūdžius!

Tikybos mokytoja Eglė Jažauskienė