Vaikiškų knygų parodėlė

Kiekvienas žmogus per savo gyvenimą perskaito daugybę knygų, kurios tampa jo unikalia istorija. Ir kaip malonu, kai širdžiai mielas knygas tu gali dar kartą pamatyti, pavartyti, paklaidžioti po vaikystės prisiminimus…
Visą mėnesį mokyklos bibliotekoje lankytojų dėmesį traukė senos vaikiškos knygutės, ant kurių viršelių puikavosi popieriaus lapukai su knygos „gimimo data“. Mokytojai ir mokyklos darbuotojai nostalgiškai žvelgė į savo vaikystės knygutes, pasakojo, kiek kartų perskaitė tą knygą, kokį įspūdį jiems paliko tekstai ir iliustracijos. Kiti džiaugėsi, kad tarp eksponuojamų knygų yra jų vaikų mėgstamos knygos. Pradinių klasių mokiniai stebėjosi knygų ilgaamžiškumu, ir, pasitelkę skaičiuotuvą, čia pat suskaičiuodavo knygutės metus. Knyga rekordininke tapo „Žiemys šaltutis“, išleista 1957 metais. Jai šiais metais sukako 65 metai. Kita knyga mūsų kraštiečio J. Janonio „Mano dainelės“ skaičiuoja 51 metus.

O praeities dvasia
Per laiką tyliai sklendžia –
Įspėti nori mus, įpareigoti:
Kas mus sukūrė –
nepamiršti,
Kokie šaltiniai  buvo
Mūsų tapsmo – sužinoti…..
(Autorius nežinomas)