Paroda, skirta lietuvių kalbos metams

Mokyklos bibliotekoje buvo surengta paroda, kurioje eksponavome bibliotekoje turimus žodynus, įvairių klasių senesnius lietuvių kalbos ir literatūros vadovėlius, o taip pat pačias seniausias grožines knygas. Bibliotekininkė papasakojo, kokie gali būti žodynai, pateikė istorinių faktų apie žodynus. Vyresnių klasių moksleiviai, išklausę pasakojimo apie žodynus, atliko nedidelį tiriamąjį darbą: pagal planą turėjo draugams pristatyti pasirinktą žodyną. Pristatyme reikėjo paaiškinti, koks tai žodynas, jo sudarymo principas, autoriai, leidykla, leidimo metai, pasakyti savo asmeninę nuomonę apie žodyną. Pradinių klasių mokiniai taip pat domėjosi žodynais ir seniausiomis knygomis. Jiems smagiausia buvo skaičiuoti knygų metus ir storiausių žodynų puslapius. Ne vieno parodos lankytojo dėmesį patraukė „Lietuvių pavardžių žodynas“: smagu buvo susipažinti su savo pavardės kilme.