Mes ir didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“

Vasario 4 dieną mūsų mokyklos mokiniai kartu su mokytojais dalyvavo Swedbank organizuotoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje Lietuvoje „Mokonomikoje". Jauniausiems atradėjams (1–4 klasių mokiniams) čempionė Jurgita Januškaitė-Žilinskienė buvo paruošusi karatė treniruotę, Milda Paukštė tvarias dirbtuves iš džinso, o skautai – Vydūnas Trapinskas ir Seržas Staponkus – įkvepiančias istorijas, žaidimus ir skauto kuprinės paslaptis. Kūrėjai, arba 5–8 klasių moksleiviai, susitiko su istorike ir „TikTok“ žvaigžde Kristina Petrauske, kuri griovė mitus apie senovės Lietuvą. Žurnalistė Jurga Bakaitė įtraukė į melagienų ir konspiracijos teorijų pasaulį. Rugilės Matusevičiūtės pamoka pasakojo apie tai, kokioje Žemėje gyvensime po šimto metų, Justina Bagdanavičiūtė atsakė į klausimą, kas yra FIQ, o Silvestras Dikčius ieškojo superherojaus, kuris išgelbėtų mūsų planetą ir apsaugotų klimatą. Ekspertai, 9–12 klasių moksleiviai, klausėsi įdomių minčių apie tai, kas saugo mūsų istoriją (prof. Rimvydas Laužikas), apie moterų mokslininkių indėlį kovoje prieš vėžį (Dr. D. Dapkutė), apie mūsų jausmus ir jų atpažinimą (M. Jančiauskienė), demokratiją visuomenėje (Dr. Mažvydas Jastramskis), finansus (dr. N. Mačiulis), stereotipus (Indrė Maršantaitė, tvarumą, inovacijas, pilietiškumą bei kitus įdomius dalykus. Dar laukė šiek tiek įdomybių kosmoso su „NanoAvionics“ tema (T. Narbutas). Penktadienio pamokos buvo kitokios. Mokiniai turėjo galimybę paklausyti labai rimtų ir įdomių dalykų, pamatyti žymių mokslininkų, visuomenės veikėjų.