Išvyka į Uoginių amatų centrą

Gruodžio 17 d. mūsų mokyklos bendruomenės nariai patraukė vakarėjančiu keliu į Kupiškio rajono Uoginių kaimo amatų centrą dalyvauti edukacinėje programoje „Prie balto Šv. Kūčių stalo“. Muziejaus teritorijoje, šalia aukštaitiškos trobos, pasitiko muziejaus darbuotojos, pakvietusios į šiltą ir jaukią patalpą, pamokė kepti kalėdinius kūčiukus ir kūčiukinius paukštelius. Visą darbo procesą moterys pasakojo apie kupiškėnų šio meto tradicijas, mynė mįsles. Turėjome galimybę savomis rankomis susukti vaškines žvakes, surišti ir pasipuošti adventinius vainikus. Vakaras, menant mįsles, klausant istorijų apie liaudies tradicijas, skanaujant dvylikos Kūčių stalo patiekalų neprailgo. Išvykome pasisėmę daug naujų žinių, patyrę gražių bendravimo akimirkų.